Ne Çok Hayalim Var

Ne çok hayalim var. Bazen yirmili yaşlarda sayıyorum kendimi, bazen altmışlı. Gözümün önünden yaptıklarım yapacaklarım geçiyor. Farklı farklı hayatlar, yaşanmışlıklar. Yapamadıklarım, yapamayacaklarım. Kim bilir belki de yapacaklarım. Bir eğleniyorum, bir heyecanlanıyorum, değmeyin keyfime. Bedel ödemek yok Risk yok, kaybetmek, kazanmak yok. Anlayacağınız tam tembel işi benimkisi. Yoksa, çok mu cesaretsizim? Diyorum kendi kendime.

Bir de hayallerinin peşinden gidenler var.
Hayranım böyle insanlara. Büyük saygıyı hak ediyorlar. Benimkiler yapım aşamasında ama ümidimi kesmedim hala, ne kendimden ne hayallerimden.

Yürek ister, kurduğun hayalin peşinden gidebilmek. İstikrar gerektirir, azim, dayanıklılık, baş kaldırmak gerekir çoğu zaman. Bazen bir amaca hizmet edersin bazen de kendi ruhuna.

En çok kıskanılan insanlar, hayallerinin peşinden gidenler değil midir? Tökezlesen bile, içten içe kıskanırlar seni. Ve ne çok şey bilirler, ne çok doğruları, yanlışları vardır. Keskin, sivri köşeleri vardır. Sivri dilleri gibi. Onların yapamadıklarını yapmışsındır. Bir çok insanın düşünü gerçekleştirmişsindir. Sonu ne olursa olsun! Evet sonu ne olursa olsun. Büyük bir başarı da olabilir, başarısızlık da. Güvenli hava sahandan çıktın ya. Sürüden ayrıldın yani.

En güzeli tıklayın kulaklarınızı, tüm eleştirilere, olumsuz düşüncelere. Çıkın yola, alın hayatınızın dümenini elinize… Ve lütfen çocuklara hayallerinin peşinden gitmesini öğretelim, tüm anne babalar ve öğretmenler.

Reklamlar

Ne Çok Hayalim Var” için 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s