İç Sesim

image

Nereden biliyorsun belki güneş bu gün senin için doğdu? Belki bu gün bütün hayatın tepe taklak olacak. Ama bu tepe taklak oluş senin hayatının yeni  başlangıçlara minik bir adımı belki de. Gülümse ne olursa olsun, düzelt şu psikolojini. Gözlerinde yıldızlar görmek istiyorum,  kara bulutlar değil ve oku lütfen bazen bir kitap tüm bir gününü mutlu geçirmeni sağlayabilir. Daha ne olsun? Bırak şu çok bilmiş aklını! Çok mu güveniyorsun ona. Sana sürekli dikkat et diyor. Temkinli ol, güve  nme, sorgula; hayatı, insanları. Ya yüreğin ne diyor? Ne istiyor? Düşündün mü hiç? Zor da olsa korkma ve biraz da yüreğinin sesini dinle. Bu güne kadar hep beynini dinledinde ne oldu. Hiç mi üzülmedin? Ya hayalkırıklıkların yok mu? Hep doğru kararlar mı aldın? Tabi ki hayır. Yüreğin bağırıyor bangır bangır. Duy biraz..

Çok mu derdin var. Paran yok belki, sevilmiyorsun, korkunç bir hastalıkla mücadele ediyorsun. Ya da bir yok oluşu izliyorsun benim gibi. Aşk mı yok hayatın da? Nefret ettiğin bir işle mi uğraşıyorsun. Ya da ne kadar çabalarsan çabala mutlu edemiyorsun insanları vs. Bunlardan biri veya bir kaçı senin hayatını istila mı etti? O zaman sahip olduklarına sarıl. Onlardan güç alabilirsin. Gören gözün yoksa çarpan kalbin var. Onu dinle ve yolunu bul. Ya da en kestirmesinden yok ol. Yaşayan bir ölüde olabilirsin mesela. Ama inan bana hiç keyifli değil.

Ve benden tavsiye özenle seç dostlarını, pamuklara sar onları, koru. Hayatındaki mucize insanlar onlar. Evlatlarından sonraki en değerli varlıkların. Senin seçtiğin kardeşlerin. Ve hayatında olmalarının sana belli dönemlerde özenle seçilerek gönderilmelerinin mutlaka bir sebebi var. Ya senin için ya da onlar için. Benimkiler en özelinden. Kıskanma ne olur, sev seninde olur!

Reklamlar
Hayat altında yayınlandı.

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s